Ярослав Мудрий!

Ярослав Володимирович Мудрий народився в 988 році. Син князя Володимира.

Князь Володимир віддав Ярославу Ростовську землю. Пізніше, в 1010, було прийняте рішення перевести Ярослава в Новгород. А в 1014 році Ярослав перестав платити, виконувати накази батька і платити податки. У цьому ж році помирає князь Володимир. З цього моменту почалася боротьба за владу між Ярославом і Святополком.

У 1016 році Ярослав захопив Київ, але не зміг його втримати. У 1019 він остаточно захопив місто і позбувся Святополка. Далі Ярослав розібрався з полоцьким князем у 1021 році. І в 1023 взявся за брата Мстислава. Але 1025 програв найбільшу битву і остаточно визнав право Мстислава на Дніпровське лівобережжя.

У 1036 році помер Мстислав. Це дозволило Ярославу об’єднати всі руські землі. Зовнішня політика Ярослава була активною та успішною. У війні з Польщею були повернуті Червенські міста. Успішний був похід на Чудську землю, де пізніше була побудована фортеця Юр’єв. Остаточно було вирішено питання з печенігами, яких Ярослав розгромив під Києвом. Були й інші успішні походи. А ось у 1043 був невдалий похід на Візантію.

Для зміцнення дипломатичних відносин Ярослав одружив усіх своїх дітей на дітях королів великих держав. Ярослав створив церковний статут і Руську Правду. У Києві побудований Софійський собор, Золоті ворота, а також монастирі Святої Ірини і Георгія. Поруч з Києвом зведений Печерський монастир. Ярослав призначив митрополита Київського і всія Русі. Таким чином, церква стала незалежною від Константинополя. Після цього його стали називати Мудрим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: