Загадка Ейфелевої вежі!

Ейфелева вежа – одне з найбільш відвідуваних місць в світі. Будучи родзинкою всієї Франції, вона вже сотні років збирає навколо себе безліч захоплених туристів. Творіння Густава Ейфеля неодноразово піддавалося критиці і небезпеці бути знищеним, але пройшло не так багато часу, і вежа стала візитною карткою Парижа. І як би не запевняли, що ми знаємо про неї все, є таємні факти, які приховує це велика споруда.
 
Говорячи про Францію, ми, безсумнівно, пов’язуємо її образ з Ейфелевою вежею. Створена до Всесвітньої Паризької Виставки 1889р., вона стала найвищою і внайвідомішою спорудою в світі. Сьогодні її популярність не знає кордонів, а різні країни не нехтують можливістю створення маленьких копій Ейфелевої вежі.
 
Не всі знають те, що Густав Ейфель був також творцем популярного символу світової цивілізації – американської Статуї Свободи.
 
Сотні тисяч туристів прагнуть потрапити в стіни Ейфелевої вежі, щоб насолодитися ближніми і далекими околицями міста, а також відпочити в затишному ресторанчику з виглядом на Сену. Але мало хто знає, що на самому останньому поверсі знаменитої споруди є потайні квартира самого Густава Ейфеля.
 

Факт її наявності ретельно переховувався протягом багатьох років, так як це викликало почуття заздрості у багатьох простих людей. У той час вежа була найвищою спорудою в світі, а факт наявності власної квартири в ній був ознакою особливої розкоші. У квартирі є все придатне для проживання, тобто вона мало чим відрізняється від стандартного виду квартир. З однією поправкою: затишний куточок знаходиться на висоті 300 метрів над рівнем землі.
 
Є відомості про те, що Густаву Ейфелю неодноразово надходили пропозиції про продаж квартири або здачі її в оренду. Проте спроби не увінчалися успіхом. Єдиними людьми, кому пощастило відвідати це таємне місце, були Томас Еддісон і його найближчі друзі. Часто за чашкою ароматної кави і сигарою проводилися богемні бесіди, які закінчувалися лише під ранок. Відомо, що всередині квартири є все для комфортного проживання. Необхідні меблі, шпалери, дрібні предмети побуту – все відповідає інтер’єру XIX століття. Одним з цінних предметів, що у квартирі, вважається старовинний рояль.
 
Екскурсії в потайну квартиру не проводяться до сьогоднішнього дня. Можливо, на це є об’єктивні причини, а можливо, це данина поваги творцеві. Проте, відвідуючи настільки відоме місце, цікаво знати, що в ньому існує незвіданий куточок, де проводив свій час Густав Ейфель.
 
Кожен раз, коли ми відвідуємо великі пам’ятники архітектури, важливо пам’ятати, що не все лежить на поверхні. Кожен з них несе свою загадку і має право бути незвіданим до кінця.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: