Застосування калини в народній медицині?

Така відома всім і кожному рослина, як калина здавна вважалося не тільки прикрасою і своєрідним еталоном краси, але також досить цінувалася в якості корисного і навіть цілющого засобу – через дивно багатий і різноманітний склад цієї ягоди, її вже давно і дуже успішно використовують в народній медицині для лікування різних недуг.

В калині міститься дуже велика кількість різних мінеральних солей, так необхідних нашому організму: фосфор, магній, калію, залізо, марганець, мідь, стронцій, йод …

Також  в її плодах є вітаміни (особливо А і С), корисні цукри, пектини, дубильні речовини і рідкісні, а тому вельми для нас важливі, кислоти – оцтова, валеріанова, олеїнова, мурашина та ін.

У народній медицині калина використовується не тільки для лікування всіляких простудних захворювань і ангін, а також інших проблемах дихальної системи (навіть таких серйозних, як астма або запалення легенів) – з плодів, квіток, листя, насіння і навіть кори цієї рослини готують лікарські засоби вживані при абсолютно різноманітних проблемах або хворобах.

Ягоди калини в свіжому або сушеному вигляді, а також у вигляді варення або соку застосовуються для лікування гіпертонічної хвороби, різних неврологічних захворюваннях, проблем серцево-судинної системи, а також при проблемах з печінкою і жовчним міхуром.

Засоби з кори калини рекомендуються для лікування безсоння і зайвої дратівливості, а також для лікування та профілактики геморою.

Настої і відвари з квітів і листя калини допомагають в боротьбі з проблемами шлунково-кишкового тракту, при гастритах, а також при шкірних проблемах, зокрема такі засоби допоможуть впорається з юнацькими вуграми або фурункульозом.

Примітно, що свіжий калиновий сік рекомендується пити в якості засобу профілактики виникнення різних онкологічних захворювань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: