Застосування харчової соди.

Бікарбонат натрію, або харчова сода, є, мабуть, в кожному домі. Будь-яка господиня знає кілька застосувань соди, однак спектр її використання в побутових цілях набагато ширше, ніж зазвичай його собі уявляють.

Харчова сода – одне з кращих миючих засобів, при цьому вельми дешеве. Що ж можна відмити з її допомогою? Та практично все на кухні і у ванній.

Миття посуду істотно полегшується при використанні соди. Чарки і стакани, попередньо промиті в прохолодній воді з содою, легко натираються до блиску.

На чашках завжди залишається наліт від кави або чаю. Бікарбонат натрію допоможе з ним впоратися.

Залишки пригорілої їжі на сковороді або каструлі – проблема багатьох домогосподарок. Якщо прокип’ятити в цьому посуді розчин соди 3-4 столові ложки на літр і залишити на ніч, вранці все легко відмиється.

Кахель, ванна, змішувач, раковина відмиються до блиску за допомогою соди, її потрібно просто нанести на мочалку, як і будь миючий засіб, протерти і змити.

Сода не тільки відмиє посуд, але і продезинфікує її, тому може застосовуватися при підготовці посуду для консервації.

Якщо засмітилися стоки, то і тут бікарбонат натрію прийде на допомогу. Необхідно засипати його в стік, а потім залити таку ж за масою кількість оцту, через 10 хвилин змити водою. Якщо періодично засипати невелику кількість соди в сток для профілактики, то він взагалі не буде засмічуватися.

Насипана в невелику ємність сода легко усуне неприємний запах в холодильнику, ємність потрібно міняти раз на 2 тижні.

Мильна наліт на у ванній можна швидко змити, для цього потрібно нанести на губку харчову соду, акуратно потерти і змити холодною водою.

Сода також незамінний помічник у прибиранні та дезінфекції при догляді за домашніми вихованцями. Після обробки содою важливо все ретельно промивати водою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: