Затяжний нежить: як лікувати гайморит?

У більшості випадків причиною гаймориту є бактеріальна інфекція. Багато людей борються з нежиттю самостійно, вважаючи, що рано чи пізно він пройде сам і звертатися до лікаря по таких дрібницях не варто. Однак не все так просто.

Якщо ви бачите, що риніт (нежить) не проходить, відвідай отоларинголога вже на 3-4 день нездужання. Необхідно підібрати правильне лікування, щоб вчасно попередити подальший розвиток хвороби.

Як лікувати?

При риніті місцеві препарати для закапування в ніс підбираються залежно від причини запального процесу (вірусна або бактеріальна інфекція), стадії захворювання (початкова, розпал хвороби, одужання, ускладнення).

Вони можуть бути лікувальними (діють на інфекцію) або симптоматичними (усувають закладеність носа). Важливо розуміти, що краплі – це лише допоміжний засіб. У більшості випадків їх можна приймати не більше п’яти днів – за цей час організм не встигне звикнути до ліків.

Щоб успішно перемогти гайморит, необхідно усунути причину, яка його викликала.

При вірусному гаймориті допоможуть противірусні препарати, при грибковому – фунгіцидні (протигрибкові).
Якщо недуга викликана патогенними бактеріями, то основним і обов’язковим засобом лікування в цьому випадку є антибіотики. Сьогодні існують рослинні препарати, які не поступаються за ефективністю синтетичним, до того ж мають ряд переваг: розріджують секрет, знімають набряки і запалення.

Однак навіть у цьому випадку не можна покладатися на думку друга або поради колег. Щоб вилікувати гайморит, необхідно звернутися до лікаря. Інакше затяжний нежить може призвести до ускладнень.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: