Збереженість монет! Як монети класифікуються за станом збереженості?

Збереженість монет – це найважливіша складова, яка визначає вартість колекції монет. Монети для обігу – карбуються величезними тиражами без використання будь-яких видів і способів захисту тому такі монети вже починають пошкоджуватися при карбуванні і надалі в обігу. Чим старше монета – тим більше вона має пошкоджень і менш презентабельний зовнішній вигляд. Отже, якщо монета має цінність у колекціонерів – то її зовнішній вигляд має пряме відношення до вартості монети.

Досвідчені колекціонери – нумізмати настійно рекомендують всім початківцям колекціонерам перед тим як купити ту чи іншу монету вивчити детально – «ступінь збереження монет». Купувати монети рекомендується з максимально високим ступенем збереженості, так як колекції монет з поганим або середнім ступенем збереженості представляють мало інтересу для професіоналів нумізматів.

Існують різні категорії збереженості монет, про які ми хотіли б поговоритию

FDC, BU або B.Unc – це монети поліпшеної карбування, іншими словами в ідеальному стані. Найчастіше це монети пруф (випущені спеціально для колекціонерів) або de luxe.

Unc – монети, що не були в обігу, найвища ступінь збереження монет. Такі монети можуть мати так звану «легку павутинку» на поверхні.

EF – монети з винятковим збереженням, деталі і всі найдрібніші зображення на монеті видно і добре читаються, але блиск пропав.

VF – дуже добре зберігання монети, можливі потертості на рельєфі, дрібні деталі монети можуть бути пошкоджені, але обов’язково помітні. Контури малюнків виразні, загальний зовнішній вигляд – хороший. Блиск втрачений. Так само можуть бути дрібні подряпини без серйозних ушкоджень.

F – хороша збереженість, монета має помітні потертості рельєфу, букви можуть бути роздавлені і не видно дрібних деталей.

VG- досить непогана, в цю категорію входять монети з виразними потертостями по всій поверхні. Можна тільки розрізнити великі деталі візерунка при цьому дрібні деталі стерлися. Можливі так само насічки, подряпини і щербини на поверхні монети.

G- непогана або задовільна збереження, такі монети швидше за все можуть мати цінність тільки із за своєї унікальності і рідкості. Вони зазвичай практично гладкі і дуже погано помітна дата, малюнок і номінал. 

Fair, Mediocre і Poor – це три найнижчих ступеня збереження монет. Такі монети практично нереально ідентифікувати, малюнок, та інші деталі практично не видно. Подібні монети можуть бути дуже і дуже давніми.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: