Збір і зберігання трав!

Для того щоб зібрати дієвий лікарський склад з трав, слід пам’ятати, що кількість активних речовин, що містяться в хімічному складі кожної конкретної рослини неоднаково. І планувати похід за травами потрібно в той період року, коли рослина знаходиться в фазі максимального вироблення речовин.

Приміром, якщо для збору потрібні квіти, стебла або листя рослини, тоді потрібно приступати до збирання в період цвітіння. Бульби або кореневища зазвичай збираються на початку весни, кора – в момент сокоруху, а листя перед початком цвітіння. І, звичайно ж, плоди будь-якої культури слід заготовляти під час їх повного дозрівання.

Виділимо загальні правила, які допоможуть вам заготовити корисний збір:  

Відправляйтеся за травами в суху погоду, коли роса зійде з рослин.  

Оптимальне місце для зборки – околиця міста на відстані мінімум 30 км від населеного пункту. Пам’ятайте, що приймаючи ліки всередину, ви вбирає все, чим «харчувалася» рослина в момент зростання. Уникайте збору трав, які ростуть поблизу автомагістралей, шосе, фабричних цехів, заводів і т.п.  

Оптимально місце для сушіння підготовлених трав – це горище. Також можна розкласти колосся під навісом або залізною покрівлею, однак не варто їх розкладати під відкритим сонцем. В іншому випадку ви ризикуєте отримати абсолютно даремний збір.  

Щоб зібраний матеріал не втратив цілющих властивостей, потрібно приділяти увагу упаковці і зберіганню сировини. Таким чином, зберігати висушені трави найкраще в місцях, де є помірне світло і відносно низька вологість, наприклад, в картонній коробці на горищі чи коморі. Також допускається розфасовка трав по полотняним мішкам, однак, ні в якому разі не в целофановому пакеті.  

Також не варто зберігати трави поблизу опалювальних приладів, в приміщеннях з високою вологістю або під відкритим сонцем. Неправильне запасання матеріалів призводить до втрати корисних властивостей.

Не забувайте, що трави, хоч і є абсолютно природними ліками, все одно мають термін придатності. А тому не варто їх зберігати більше, ніж 1 рік. Якщо вам не представилося випадку випробувати на собі ефективність фітотерапії протягом цього терміну, краще позбутися старого матеріалу і запастися свіжими травами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: