Здуття живота при вагітності!

Здуття живота при вагітності одна з неприятнейших проблем, з якими стикаються багато жінок в період виношування малюка. Це явище тісно пов’язане з посиленим виробленням прогестерону – гормону, що відповідає за розслаблення мускулатури. У результаті цього уповільнюються процеси в травному тракті, і відбувається надмірне утворення газів. Їжа, не встигаючи повноцінно розщеплюватися, спускається далі по кишечнику, де вже бактерії продовжують переробляти її, виділяючи гази. На більш пізніх термінах метеоризм викликаний збільшенням матки, яка чинить тиск на шлунково-кишковий тракт, сприяючи здуття живота при вагітності.
 
Скупчення газів може бути пов’язано, і з проковтує повітрям під час прийому їжі. Важливе значення мають продукти харчування, які вживає вагітна. До них відноситься молочна продукція та овочі  збагачені клітковиною. Нерідкі ситуації, коли здуття живота при вагітності приносить майбутній мамі хворобливі відчуття, а іноді і запори. Тому якщо є якісь передвісники метеоризму, бажано при появі перших ознак приступити до лікування. Безумовно, перед прийняттям конкретних заходів, вагітній варто проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Це потрібно для того, щоб виключити можливі патології роботи внутрішніх органів – панкреатиту, коліту, гастриту, виразки шлунка, ентериту та інших захворювань.
 
Як позбутися від здуття живота при вагітності? 
 
Як правило, лікування здуття живота при вагітності включає в себе два основні методи – це призначення вітрогонних засобів і звичайно, дієта. Необхідно виключити з раціону чорний хліб, велику кількість свіжих фруктів і квашених овочів, бобові, капусту, а також газовані напої. Молоко на час лікування краще замінити молоком без лактози або соєвим, а макаронні вироби та картоплю вживати якомога рідше і лише в маленьких порціях.

Варто віддати перевагу продуктам, що містять високу кількість лактобактерій, які в свою чергу знижують утворення газів у кишечнику. Прийоми їжі повинні здійснюватися через невеликі проміжки часу, малими порціями.  Якщо говорити про лікарські препарати, то це може бути Еспумізан, що вважається, мабуть, найбільш ефективним засобом. Гарну дію нададуть і прийняті перед прийомом їжі ферменти – мезим, панкреатин або фестал. Вони абсолютно не впливають на малюка, що сидить в утробі матері, а також надають допомогу підшлунковій залозі у перетравленні їжі.
 
Важливо пам’ятати, що кожна вагітна по-своєму реагує на той чи інший продукт, виходячи з індивідуальної непереносимості. Тому визначити яка саме їжа спровокувала здуття живота при вагітності, може сказати лише сама жінка.
 
Метеоризму можна і запобігти. Для цього важливо дотримуватися деяких правил:
 

  • Не запивайте їжу водою.
  • При прийомі їжі, не поспішайте. Їжу необхідно ретельно пережовувати.
  • Намагайтеся не вживати за один прийом велику кількість страв.
  • На час вагітності забудьте про газованих напоях.
  • Як можна більше гуляйте на свіжому повітрі.
  • Дотримуйтеся збалансованого харчування.

Використовуючи профілактичні заходи, здуття більш за все мине, але якщо ж при дотриманні перерахованих вище правил таки турбує метеоризм, обов’язково зверніться до лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: