Жар під час вагітності – причини, способи позбавлення?

За статистикою, близько 20% вагітних жінок відчувають жар і припливи під час виношування малюка, найчастіше в другій половині вагітності. Цей фізіологічний стрибок температури тіла є нормою і при відсутності будь-яких інших симптомів – ознобу, слабкості, запаморочення, ломота у всіх органах не повинен насторожувати. Але тут важливо не переплутати невеликий жар з підвищеною температурою тіла.

Причини жару або підвищеної температури при вагітності

Відразу після зачаття в організмі жінки починається масова перебудова. Змінам піддаються всі органи і системи, зокрема, змінюється гормональний фон, падає рівень естрогену і підвищується концентрація прогестерону. Все це відбивається на стані майбутньої мами: кидає в жар при вагітності, виникають припливи, тривалість яких може варіюватися від декількох секунд до декількох хвилин. Температура тіла злегка підвищується, максимум – до 37,4 ⁰С і це не повинно турбувати. Жар в зоні декольте, шиї та голови швидко проходить, якщо забезпечити попадання в кімнату, де знаходиться жінка, прохолодного повітря.

Багато майбутніх мам несвідомо намагаються в цей період забезпечити собі більший рівень комфорту, відкриваючи на ніч кватирки в прохолодну погоду і одягаючись набагато легше, ніж раніше. Повторимося: це нормально і якоїсь загрози для плода не представляє. Ті ж зміни гормонального фону викликають жар в ногах при вагітності. Його провокує варикозне розширення вен, знайоме багатьом жінкам в положенні. Ця недуга провокує збільшена матка, яка тисне на вени тазу, порушуючи їх кровообіг і сприяє збільшенню навантаження на судини нижніх кінцівок. В результаті ноги болять, набрякають, покриваються некрасивими судинними зірочками і дуже швидко втомлюються.

Читайте також: Психологія вагітності. Поради майбутній мамі!

У цьому випадку вагітним рекомендується мінімізувати навантаження на ноги, після кожної пішої прогулянки відпочивати, підклавши під них подушечку, робити легкі вправи, які допоможуть поліпшити циркуляцію крові. Про подібні проблеми жінці варто розповісти своєму лікарю-гінекологу і порадитися з ним, як бути в цьому випадку.

Жар при вагітності на ранніх термінах

Якщо кидає в жар на ранніх термінах вагітності, то врятує пляшечка прохолодної води, взята собою в дорогу або обмахування віялом. Можна купити термальну воду і вмивати обличчя при перших ознаках припливу. Особливого лікування цей стан не вимагає. Інша справа, якщо є підозра на яке-небудь захворювання або інфекцію. Вагітність триває більшу частину року і багатьом жінкам не вдається в цей період захиститися від атак вірусів і мікробів із зовні. Влітку їх підстерігає підступний ротавірус, взимку починаються епідемії грипу та ГРВІ.

Не завжди є можливість уникнути місць з великим числом людей, адже жінки працюють перші 6 місяців вагітності. Тому при перших ознаках болю в голові, ломоти у всьому тілі, сонливості та підвищення температури власного тіла до 38,0 ⁰С і вище необхідно звернутися до лікаря. Необхідно пам’ятати, що самолікування в період виношування дитини не допустимо: велика частина препаратів, що використовуються для терапії сезонних та інших недуг протипоказана до прийому вагітними жінками. Ситуація ускладнюється тим, що плід всередині організму жінки починає страждати: розвиток зупиняється або йде не тим шляхом, негативний вплив вірусів і мікробів відчуває нервова система.

Найбільш небезпечно інфікування саме в перші три місяці виношування, коли відбувається формування всіх систем і органів. Є ризик народити малюка з вадами розвитку та розумовою відсталістю. Якщо температура понад 38 ⁰С тримається протягом декількох діб, найбільший удар на себе беруть кінцівки, головний мозок і скелет обличчя. Жінки з подібними проблемами в першому триместрі вагітності частіше за інших народжують на світ малюків з вадами розвитку неба, щелепи і верхньої губи. Нерідко можна спостерігати викидень на ранньому терміні, спровокований хворобою.

Що робити в цьому випадку?

Лікуватися, але тільки тими препаратами, які дозволені до прийому в цьому положенні. Виписати їх може тільки лікар, поставивши остаточний діагноз. Більшість таких ліків засновані на дії цілющих трав або компонентів, не здатних чинити на плід негативного впливу. Збивати температуру можна тільки «Парацетамолом», але безконтрольно його приймати не можна. Зокрема, жар нижче 38 ⁰С збивати не рекомендується. Показано рясне пиття, наприклад, трав’яний чай з малиною, журавлинний морс, відвар ромашки, молоко з медом, обтирання оцтом, накладення на лоб вологою пов’язки.

Читайте також: Як правильно заспокоюватися під час вагітності?

Жар при пізніх термінах вагітності

Жар при вагітності на пізніх термінах вже не так небезпечний, як раніше, хоча висока температура може порушити синтез білків, Жар при пізніх термінах вагітності порушує кровопостачання плаценти і може спровокувати передчасні пологи. Заходи її зниження – ті ж. Дуже важливо поставити точний діагноз і почати своєчасне лікування. Все це допоможе мінімізувати згубні наслідки для плода. Не варто забувати про заходи профілактики: в холодну пору року в період епідемій і застуд мазати ніс оксоліновою маззю, а ще краще носити маску.

Влітку ретельно мити овочі, ягоди і фрукти і вживати в їжу тільки свіжі продукти. А ще необхідно підвищувати свій імунітет – загартовуватися, виконувати посильні вправи і радіти кожному дню очікування свого малюка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: