Жіночі гірськолижні шоломи: конструкція, заміна, догляд

Наявність шолома на голові лижника або сноубордиста – виправдана необхідність. Приємно, що все більше любителів екстриму усвідомлюють цей факт. Тільки якісний і надійний захист здатен запобігти неприємним, а часом і небезпечним для життя, наслідків падіння на схилі. Шолом – це не данина моді чи ознака успішності, це безпека і комфорт. Проте, виробники приділяють величезну увагу дизайну даного аксесуара. Яскравий і барвистий захист не тільки виділить вас серед оточуючих (що актуально для жіночих гірськолижних шоломів), але і робить більш помітним на білому тлі в разі непередбаченої небезпеки.

 

Конструкція шолома

Основа вибору – міцність і технологічність конструкції. Завдяки сучасним технологіям, виробники гірськолижного спорядження зробили крок далеко вперед:

  • Корпус зроблений зі спіненого матеріалу, який послаблює силу удару і оберігає голову від струсів і травм. Як правило, використовується полістирол або поліпропіленова піна.
  • Зовнішня лита оболонка з високоміцного пластика, карбону або полікарбонату розподіляє енергію удару по всьому шолому і відводить його по дотичній, оберігаючи спінену частину від проникаючих ударів і гострих осколків.
  • Внутрішня антибактеріальна підкладка забезпечує комфорт, м’які “вуха” гарантують гарну терморегуляцію і звукопроникність. Шоломи з жорсткими вухами – прерогатива професійних спортсменів, і якщо ви не прагнете поставити світовий рекорд у швидкості та майстерності, краще зупинитися на класиці.

Чи потрібна періодична заміна шолома?

Так, якщо ваш шолом побував в серйозній пригоді. Оскільки основне навантаження при зіткненні бере на себе спінена оболонка, виникає деформація. Іноді, при сильному ударі, шолом може розколотися, додатково поглинаючи енергію. Але навіть при незначних, але частих падіннях, коли здавалося б цілісність аксесуара не порушена, пінополістирольна оболонка втрачає свої первинні властивості.

Досвідчені лижники оновлюють свої шоломи раз в 2-3 роки, щоб бути впевненим у надійному захисті.

Важливі аспекти вибору

  1. При купівлі шолома, необхідна примірка. Більшість виробів оснащується невеликим коліщатком в задній частині шолома, за допомогою якого можна більш точно відрегулювати посадку.
  2. Шолом повинен добре прилягати до голови, сидіти рівно, не тиснути і не сповзати при русі. Тому приміряйте вподобаний варіант, налаштуйте його по колу голови, застебніть кліпси на фіксуючі ремінці. Нахиліть голову, поверніть вгору і в бік, щоб відчути як він сидить.
  3. Оцініть систему вентиляції. У моделей, призначених для нетривалого катання, вона може бути відсутня. Але переважна більшість обладнано вентиляційними отворами, які можуть відкриватися або закриватися за вашим бажанням.

Не економте на здоров’ї, купуйте міцні гірськолижні шоломи для безпечного відпочинку в горах. А магазин Фрірайд із задоволенням вам допоможе. Всі моделі жіночих шоломів, представлених в каталозі, ви можете подивитися тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: