Життя після розлучення?

Розлучення – формальне припинення (розірвання) дійсного шлюбу між живим подружжям. Чи так важливо, що було проблемою і послужило причиною розриву? Розлучення відбулося, і далеко не відразу стає чітко видно всі наслідки цього складного вибору.

Чоловіки і жінки переживають розлучення по-різному. Багато що залежить від залишків почуттів колишньої пари. Але у всіх розривах є щось спільне: щось погане і щось хороше. Спробуємо побачити ці загальні для багатьох людей моменти і розібратися, чого ж більше – довгоочікуваного позбавлення від терзала проблеми або болі через втрату коханої людини.

Розлучення неминуче змінює наше життя, і внаслідок цього часто виникає депресія. Навколишні після розлучення можуть сприймати вас по-іншому, суспільством навішується новий статус – людини розведеної, знову самотнього. Можливо, буде важко впоратися з тим, що деякі, здавалося б, буденні речі, які день у день робилися разом, тепер знову доведеться робити поодинці. Прибирання, похід в магазин або готування можуть служити щоденним нагадуванням про залишене позаду минуле життя. І якщо в ці моменти згадувати хороше, то неодмінно стає обтяжливо.

Навіть якщо відбулося позбавлення від так званих кайданів. Все одно залишилася звичка до того, чого тепер немає. І це нагадування нерідко затьмарює хвилини радості. Навіть якщо ви були готові до розриву, все одно пережити його буде дуже важко.  

Можливо, часто ви будете думати: «Ах, якби …», – і уявляти собі можливі прекрасні моменти ваших стосунках, яким вже ніколи не трапитися. Для того щоб не випробовувати цей тягар до кінця життя, слід якомога раніше послідувати банального порадою психологів: «Продовжуйте жити і пробуйте знову насолоджуватися життям, бачачи навколо себе прекрасне». Настільки проста і, здавалося б, недієва порада таїть в собі глибокий зміст, який слід зрозуміти якомога раніше, адже тільки продовжуючи жити і насолоджуючись кожним днем, можна залишити минуле з усіма його тяготами позаді.

Часто буває, що сімейне життя не залишає часу для якихось улюблених занять. Це може бути перегляд фільмів, читання, спортивні тренування або те, на що раніше не вистачало часу, але чого так хотілося. Оцініть своє становище з позитивної сторони. Тепер цей час нарешті з’явиться, і його можна витратити на улюблене заняття або на кроки до здійснення нових бажань, не замислюючись, як на це відреагує ваша колишня половинка.

Можливий навіть переїзд в інше місто, який напевно розірве всі зв’язки з минулим і змусить жити в сьогоденні або знову будувати щасливе майбутнє, але вже з нових цеглинок. В такий період варто взяти довгоочікувану відпустку і вирушити в подорож туди, куди ви давно мріялт.

Яким би не було хворобливим і неприємним розлучення, але це не більше ніж путівка в нове життя, яку ви будете будувати за своїми власними правилами. Варто пам’ятати про те, що ваше життя продовжується, а навколо стільки всього цікавого, красивого, прекрасного. І зрозумівши це, ви зможете, нарешті, насолодитися життям у повній мірі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: