Жовта лихоманка!

Можливо ви в курсі того, що при будівлі Панамського каналу французькі робітники були змушені тимчасово припинити роботи через поголовну напасть, раптово всі вони захворіли жовтою лихоманкою. Уолтер Рід в 1900 році відкрив причину цієї недуги, і дав відповідь на питання про те, як ця хвороба передається людям. Саме завдяки даному відкриттю стало можливим продовження робіт на каналі, будівництво якого було закінчено в 1914 році.
 
Жовта лихоманка – серйозне захворювання, що супроводжується підвищенням температури, виділенням жовчі і сильною блювотою. При одиничному випадку тяжкої форми цього захворювання практично не буває – захворіло майже завжди одужує. Однак у період епідемії летальний результат складає близько п’ятдесяти відсотків.
 
Причиною виникнення жовтої лихоманки є вірус, що вражає, в основному, печінку. Клітини печінки при цьому сильно пошкоджуються, внаслідок чого вони перестає справлятися зі своїми обов’язками, і жовч надходить в організм. Хвороба отримала свою назву саме через жовто-коричневий колір шкіри, яка набуває такий колір в період розвитку лихоманки.
 

Переносниками вірусу жовтої лихоманки є москіти. Якщо самка москіта покуштує крові людини, з недугою жовтої лихоманки, в перші три дні після інфікування, то протягом двох тижнів вірус, що мешкає вже в москіті, здатний сам викликати хворобу. При укусі такого інфікованого москіта, людина обов’язково захворіє, якщо не має імунітету.
 
Ліків, за допомогою яких було б можливо вилікувати хворого жовтою лихоманкою просто немає – все зводиться до того, щоб запобігти зараженню і поширення вірусу. З часом була розроблена вакцина, яка допомагає людям набути імунітет проти вірусу жовтої лихоманки. Людина, що отримала свою порцію вакцини, стає несприйнятливим до хвороби. Також можна відзначити важливість боротьби з переносниками цього захворювання – москітами, особливо це актуально для тих місць, де поширена жовта лихоманка, так як це є одним із способів запобігання поширення цього вірусу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: