Зміни до правил дорожнього руху: найважливіше!

15 квітня о Україні вступила в дію нова редакція правил дорожнього руху, схвалена 11 лютого на засіданні Кабміну. 
 
Чи потрібно вдень включати фари?
 
З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних засобах поза населених пунктів повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.
 
Стоянка на газонах заборонена?
 
Правила дорожнього руху доповнено положенням про заборону стоянки на газонах. При цьому чітко визначається і поняття «газон»: ділянка однорідної території з дерновим покриттям, яка штучно створюється шляхом посіву і вирощування дернових трав (переважно багаторічних злаків).
 
Чи обов’язково міняти літні шини на зимові?
 
Нові правила не передбачають обов’язкового використання зимових шин у зимовий період. Правила дорожнього руху доповнені тільки приміткою про те, що «у разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїжджа частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини».
 
Як рухатися по багатосмуговій дорозі?
 
На дорогах з двома і більше смугами для руху в одному напрямку, Не рейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
 
Чи мають знаки перевагу над розміткою?
 
Так, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та із змінною інформацією. Тимчасові дорожні знаки розміщуються на переносних пристроях, дорожньому обладнанні або закріплюються на щиті з фоном жовтого кольору і мають перевагу перед постійними дорожніми знаками.

Як повинні бути розміщені дорожні знаки?
 
Дорожні знаки повинні відповідати вимогам національного стандарту, а також розміщуватися таким чином, щоб вони були добре видні учасникам дорожнього руху як у світлий, так і в темний час доби.
 
Якою має бути дорожня розмітка?
 
Дорожня розмітка повинна відповідати вимогам національного стандарту. Передбачено, що «дорожня розмітка повинна бути видимою учасникам дорожнього руху як у світлий, так і в темний час доби на відстані, що забезпечує безпеку руху. На ділянках доріг, на яких є труднощі для видимості учасниками дорожнього руху дорожньої розмітки (сніг, бруд тощо), або дорожня розмітка не підлягає відновленню, встановлюються відповідні за змістом дорожні знаки ».
 
Кольори розмітки.
 
Розмітка може буде п’яти кольорів: біла, жовта, синя, помаранчева і біло-червона. Лінії горизонтальної розмітки мають білий колір. Синім кольором будуть малювати лінії, які будуть окреслювати майданчики для паркування, відведені на проїжджій частині. Жовтим кольором позначать вузькі суцільні лінії, які позначають місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів, а також місця зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі. Крім того, жовтим кольором будуть малювати широку суцільну лінію, якщо нею позначаються межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів. Червоно-білий колір мають лінії, що позначають пішохідний перехід, де рух регулюється світлофором, місце переходу сліпих пішоходів, а також місце, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину. Помаранчевий колір мають лінії тимчасової розмітки.
 
Установка предметів на дорозі.
 
На проїжджій частині забороняється установка предметів, що перешкоджають проїзду або паркування транспортних засобів, за винятком випадків: оформлення ДТП, виконання дорожніх робіт або робіт, пов’язаних із заняттям проїжджої частини, обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів у випадках, передбачених законодавством.
 
Транспорт зі знаком «Діти».
 
На транспортному засобі з розпізнавальним знаком «Діти» під час посадки або висадки з нього пасажирів повинні бути включені проблискові маячки оранжевого кольору та (або) аварійна світлова сигналізація. Також з метою підвищення безпеки перевезення організованих груп дітей передбачено, що наближаючись до транспортного засобу з розпізнавальним знаком «Діти», що зупинився з включеними проблисковими маячками оранжевого кольору та (або) аварійною світловою сигналізацією, водії транспортних засобів, що рухаються по суміжній смузі, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб уникнути наїзду на дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: