Звички, що призводять до бідності.

Бути бідним не хоче ніхто. Є безліч шляхів, щоб цього уникнути. Хтось закликає наполегливо працювати, а хтось бачить причину в світогляді. У будь-якому випадку треба починати з себе, позбуватися тих самих звичок, які й приводять людину до бідності.

Жаліти себе. Ті люди, які налаштовані на бідність, постійно жаліють себе. Вони вважають, що багатства їх позбавила сама доля. Одні шкодують, що з’явилися на світ жінкою, нібито у чоловіка спочатку більше шансів на успіх. Інші ж звинувачують у всьому свою повну фігуру, вважаючи, що кращі місця дістаються худим. Люди шкодують, що у них не та національність, колір шкіри, віра. Є ті, хто бачить причину невдач у тому, що не перебуває у шлюбі, а інші, навпаки, звинувачують у всьому своє кільце на пальці або статус розведеного. Молоді вважають, що їм заважає недосвідченість, а люди в зрілому віці зітхають про упущені роках. Але як будуть ставитися люди до тих, хто шкодує себе постійно і фокусується на незначному факті свого життя? Жалість до самого себе стає важким якорем, який не дає розвиватися і призведе до бідності. Таке ставлення до своєї долі призведе до пошуку мало оплачуваної роботи і жалюгідного існування.

Бути жадібним. На перший погляд економність, що граничить з жадібністю, є кращим способом вибрати з бідності. Насправді постійний пошук товарів зі знижками і магазинів з розпродажами, небажання платити за освіту дітей, прагнення змусити своїх працівників працювати більше за менші засоби – все це говорить про те, що звичка бути бідним вже склалася. Бажання на всьому економити є не мудрою ознакою, а свідченням того, що у вас присутнє явна неузгодженість витрат і доходів. В результаті рішення цієї проблеми вибирається найпростіше і саме невірне. Якщо людина запрограмована на багатство, то вона буде готова заплатити справжню ціну за речі, послуги, працю підлеглих. Відповідно це ж вона очікувано отримає і від інших.

Виконувати роботу, яка не подобається. Заняття не тим чим хочеш справа поширена. Одні бісяться від того, що їм ніхто не допомагає, інші нервують через те, що їх робота не здатна вирішити фінансові проблеми. Ми ненавидимо, бісимося, переживаємо, зневажаємо… Скільки негативних почуттів щодо повсякденної роботи. Це призводить до невдач і бідності. Секрет до успіху просто – треба займатися не тим, що комусь потрібно, а тим, що дасть реальне задоволення. Тільки тоді і можна буде говорити про якийсь успіх. Улюблена робота дасть стимул розвиватися і творити.

Оцінка успіху грошима. У бідних людей складається стереотип, що щастя можливе з якоїсь певної сумою коштів. Рахунок у банку дасть можливість добре одягатися, купити шикарне житло, почати подорожувати. І все це в незалежності від роботи і сім’ї. На практиці ж виявляється, що щастя з одними лише грошима не приходить. Для успішної людини оцінка його положення – це куди більш важливі фактори, ніж грошові купюри. А що саме – кожен вирішує для самого себе. Недарма багаті люди починають займатися благодійністю, для них щастя не збирати кошти, а мати можливість ділитися ними з тим, хто цього потребує.

Витрачати більше, ніж можна собі дозволити. Сьогодні існує чимало можливостей витратити більше, ніж є в наявності. Для цього придумані кредитні картки, та й банківські співробітники допоможуть взяти грошей у борг. Однак попадання в боргову яму загрожує. Той, хто хоче стати успішним, повинен усвідомити різницю між потрібною позикою на розвиток свого бізнесу і тяжкі ноші у вигляді кредиту на автомобіль або заміський будинок.

Отримання миттєвої вигоди. Тільки бідні люди бажають отримувати все відразу і по максимуму. Для них важко зрозуміти, що влаштувавшись нехай навіть з невисокою зарплатою на солідну роботу через кілька років можна почати отримувати набагато більше, ніж зараз, але в сумнівній компанії-одноденці. Так що важливіше в довгостроковій перспективі? Точно також і схильні до невдач студенти, що вважають, що навчання їм не потрібна, адже можна прямо в цей час почати заробляти гроші.

Скаржитися. Властивість бідної і не успішної людини – постійно хникати і скаржитися. Все навколо заважає реалізації – корупція, хамство, кримінал, дискримінація. Як у таких умовах нормальній людині пробитися? Потенційний невдаха погодиться з цим. Лікування від пхикання є – креативність. Треба відшукати унікальні можливості боротьби з пороками зовнішнього середовища, виходити переможцем з будь-якої ситуації,  навіть спочатку невигідною.

Зіставлення себе з іншими. Невдахи постійно порівнюють себе з іншими. У результаті неодмінно знаходяться незначні риси, краще, ніж у конкурентів. Хтось краще вчиться, хтось купив нову машину, а у когось більше шанувальників. У підсумку люди зациклюються на непотрібній нікому боротьбі, дають можливість зовнішньому світу захопити внутрішній.

Оцінка багатства грошима. Дійсно багаті люди не тільки порвали зв’язок між щастям і грошима, про що ми вже згадували, але ще й змінили ставлення до багатства. Воно цінується не рахунком у банку, а вмінням залучати кошти, створювати капітал на порожньому місці, створювати нові напрямки підприємництва. Тоді і податкова, перевірки, пропажа кредитки будуть не страшні. Дійсно багата людина успішна не за рахунок товщини гаманця і числа нулів на рахунку в банку.

Відділення себе від своєї сім’ї. Самі класичні невдахи відносяться до числа тих, хто віддалився від власної сім’ї. Приводи можуть бути самі різні – образа за відсутність підтримки в скрутну хвилину, небажання займати гроші, різні погляди. Люди не розуміють, що сім’я є важливим джерелом внутрішньої підтримки. Саме тут можна черпати сили, коли вони втрачені в боях за успіх, коли за плечима нічого більше не залишилося. Любов рідних дозволить піднятися з колін, відродити надію. Сім’я – велика справа, тільки не варто відмовляти собі в можливості зрозуміти це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: